Moderní gymnastika na hranici mezi sportem a uměním

Mnoho lidí vůbec netuší, jak se vůbec odlišuje moderní gymnastika od této klasické anebo od gymnastiky sportovní. Je to škoda, jelikož moderní gymnastika představuje v podstatě jakýsi druh umění. Při pozorování tohoto sportu mnohým lidem údivem vstávají vlasy na hlavě. Sportovní gymnastika na rozdíl od moderní poskytuje spíše dojem sportovní než umělecký. Jde hlavně o soupeření na poli silovém a technickém. Moderní gymnastika je v tomto ohledu jiná. Cvičí ji pouze ženy a hodně záleží na estetickém dojmu. Ostatně za neprůkazné hodnocení je poměrně často kritizována.

Velmi zajímavé a hlediska estetiky poměrně hodnotné je cvičení se švihadlem. Vidět můžeme při vystoupení jednotlivých závodnic nejen přeskoky, ale také různé výhozy a následné dlouhé skoky.

Nářadí, které vyžaduje opravdu velký kus umu, představuje obruč. Právě ta poskytuje různá cvičení, při kterých se sportovci kutálejí po zemi, přičemž prolézají samotnými obručemi anebo se jim naopak vyhýbají. Obruče se dají také vyhazovat. Hodně lákavé jsou také různá točení a přehazování obručí. Obruč jsou vyrobeny z plastových materiálů, které jsou naprosto precizně obroušeny tak, aby nezpůsobily závodnicím žádná zranění. K mání jsou na trhu různé barevné variace, které často vypadají, jakoby měly nějaký proužkový vzor. Prolínají se většinou dva pruhy odlišných barev.

Našla jsem web o hubnutí, kde naleznete zajímavé informace.

Nepoměrně náročným cvičením je bezesporu moderní gymnastika s míčem. Míč je jak známo kulatý a velmi rád padá k zemi. Cvičení s ním je o to kouzelnější, že se dají vytvářet krásné choreografické kreace, při nichž míč krouží podél těla anebo se posílá napříč celou tělocvičnou. Míče se vyrábějí v různých provedeních, což také pomůže celému estetickému provedení moderní gymnastiky. Vybrat si cvičenci mohou z různých pastelových barev a nebo volit klasiku mezi černou a bílou.

2 Responses to “Moderní gymnastika na hranici mezi sportem a uměním”

  1. admin Says:

    Sport jako takový je občas bolestivá záležitost. Jsem ráda, že mám za sebou kurzy tejpování . Je to užitečná věc, ale doufám, že získané znalosti nebudu muset v brzké době použít.

  2. admin Says:

    Mně se tejpování také skvěle hodilo. Absolvování kurzu se vyplatilo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.